Talviuni - viikon hyvinvointiloma saaristossa
fre 05 feb.
|Yoga Archipelago
Koe maaginen saariston talvi!


Paikka & aika
05 feb. 2027 16:00 – 11 feb. 2027 13:00
Yoga Archipelago, Lahdentie 7a, 21660 Nauvo, Suomi
Tietoja tapahtumasta
Talviuni - viikon hyvinvointiloma saaristossa
(på svenska nedan)
Koe Turun saariston maaginen talvi, kun luonto vaipuu hiljaiseen lepoon ja meri kimmeltää pastellinsävyisen taivaan alla. Helmikuussa saaristo on kauneimmillaan: lumiset metsät, osittain jäätynyt meri ja tähtikirkkaat yöt luovat täydellisen ympäristön rauhoittumiselle ja palautumiselle.
Talviuni-hyvinvointiloma vie sinut Nauvon saarelle, saariston sydämeen. Kesän vilinästä tunnettu saari muuttuu talvella hiljaiseksi keitaaksi, jossa meri, lumiset polut ja talvinen luonto tarjoavat unohtumattomia elämyksiä.
Retkillä kuljemme jään tai rantapolkujen äärellä, tutkimme saariston talvista metsää ja nautimme henkeäsalpaavista merimaisemista. Melomme Saaristomeren kansallispuiston rauhaan, tutustumme Nauvon kylään ja herkuttelemme paikallisilla tuotteilla. Hyvinvointia tuovat myös joogatuokio tunnelmallisessa studiossa, saunan lempeä lämpö ja virkistävä avantouinti.
Päivisin nautimme luonnonrauhasta ja retkiruuista, iltaisin hemmottelemme itseämme saariston laadukkaissa ravintoloissa. Päivän päätteeksi rauhoitumme pehmeisiin lakanoihin ja heräämme uuden päivän upeaan aamiaisbuffettiin.