Postural Yoga Slow Flow workshop
lör 18 okt.
|Nauvo
Erilainen lähestymistapa flow-joogaan: työpajassa hyödynnetään Postural joogan tekniikkaa ja asennoissa viivytään pidempään, kuitenkin flow säilyttäen.


Paikka & aika
18 okt. 2025 11:00 – 13:00
Nauvo, Lahdentie 7a, 21660 Nauvo, Suomi
Tietoja tapahtumasta
Postural Yoga Slow Flow työpaja
(på svenska nedan)
Olemme saaneet Nauvossa nauttia Anna Ranisen Postural jooga -työpajoista. Nyt kokeilemme jotain uutta! Työpajassa hyödynnetään Postural joogan tekniikkaa, eli aktivoidaan kehon kannattelu- ja ryhtilihaksia sekä haetaan kehon luonnollisia linjauksia. Tällä kertaa pidämme samalla flown yllä: luomme sekä aktiivisuutta että tilaa kehoon. Kaikki tehdään kuitenkin rauhallisessa tahdissa. Saat kokea, kuinka asennot ja siirtymät voivat samaan aikaan olla lempeitä, mutta tehokkaita.
Saat työpajan jälkeen halutessasi myös kirjalliset ohjeet, joilla voit jatkaa harjoitusta myös kotona.
Et tarvitse aiempaa kokemusta Postural joogasta. Huom! Tämä työpaja pidetään ruotsin kielellä. Anna puhuu ja ymmärtää myös englantia täydellisesti.
MILLOIN: